Kody Kreskowe

www.PWSK.pl

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Wstęp do Kodów Kreskowych

Kody Kreskowe, czy jest ktoś jeszcze na świecie, który nie widział na swoje oczy kodów kreskowych?

 

Jego struktura przypomina białe i czarne kreski na przemian.

Umieszczona informacja pod kodem kreskowym, określa w sposób dla Nas czytelny jaki napis, bądź numer jest zakodowany. Jest to czasami jedyne wyjście wprowadzenia danych w przypadku zniszczenia powierzchni kodu kreskowego, i niemożności odczytania go przez skaner kodów kreskowych.

Jaką zależność mają te kreski, dlaczego to tak działa?

Jeśli bacznie zwrócimy uwagę, możemy zobaczyć iż te kreski nie posiadają tej samej grubości, ani nie są umieszczone w jednakowej odległości od siebie.

Zatem w miare prosto wyjaśniliśmy w jaki sposób jest informacja kodowana.

 

Dlaczego kody kreskowe są tak popularne?

Kody kreskowe zyskały swoją popularność już w latach 70-tych XX wieku. Warto nadmienić iż przykładowe zastosowanie kodów kreskowych opisał w swojej pracy magisterskiej Wallace Flint, z tym iż zamiast kodów kreskowych używał on płytek do identyfikacji produktu.

Faktem jest iż zastosowanie kodów kreskowych znacząco poprawiło obsługę klientów w sklepach, organizację poczty, całego sektoru logistyki oraz oznaczanie części zarówno motoryzacyjnych itd.

Dzięki temu, iż w obecnych czasach posiadamy skanery kodów kreskowych, które posiadają czytnik laserowy możemy taki kod odczytywać stojąc nawet 1 m od produktu! Również i prędkość odczytu etykiety została znacząco zwiekszona, w porównaniu do skanerów z diodami l.e.d które oznaczały pierwszą generację skanerów kodów kreskowych. Warto obejrzeć poniższy film, prezentujący szybkość skanowania kodu kreskowego dzięki skanerowi Motorola DS 9808

 

Comments are closed.