Kody Kreskowe

www.PWSK.pl

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Program Narzędziownia

Program magazynowo – narzędziowy  Narzędziownia, jest programem specyficznym. Powstał głównie z myślą o ewidencji narzędzi w narzędziowniach firm produkcyjnych. Obecna generacja programu Narzędziownia, znacząco
różni się od pierwszej wersji. Dzięki temu, iż algorytmy
zastosowane w pierwszej generacji programu, były i są na tyle dobre, iż firma PWSK postanowiła rozszerzyć możliwości
programu.

Dzięki temu, w obecnej chwili Program magazynowo – narzędziowy może pochwalić się takimi możliwościami jak:

 • obsługa kodów kreskowych linearnych (standard)
 • obsługa kodów kreskowych dwuwymiarowych Data Matrix (standard)
 • drukowanie kodów kreskowych (standard)
 • obsługa skanera kodów kreskowych (standard)
 • obsługa nowoczesnych technologii chipy RFID (opcja)
 • moduł fakturowania (opcja)
 • moduł wypożyczalnia (opcja)
 • moduł przeglądów technicznych (opcja)

 

Program magazynowo - narzędziowy Narzędziownia

Program magazynowo - narzędziowy Narzędziownia

 

Dlaczego Program magazynowo- narzędziowy?

Program Narzędziownia, dzięki możliwościom jakie oferuje w trybie standard,
doskonale nadaje się także do obsługi magazynu.

Obsługa kodów kreskowych jak i możliwość zdefiniowania wielu magazynów spowodowała iż coraz częsciej Narzędziownia jest używana do prowadzenia magazynów.

To nie wszystko!

Program Narzędziownia pracuje również z kolektorami danych!

Napisaliśmy od podstaw program na kolektory danych, o nazwie Mobilny Magazynier. Posiada on takie funkcje jak:

 • wydawanie towaru
 • zwrot towaru
 • przyjęcie na magazyn
 • protokoły likwidacji
 • wydanie do zużycia
 • rezerwacja/zamówienie
 • umowa wynajmu
 • przesunięcie międzymagazynowe
 • karta zwrotu zużytego narzędzia
 • faktura VAT
 • korekta faktury VAT
 • korekta zakupów

 

Dlatego Program Narzędziownia oraz Program Mobilny Magazynier doskonale do siebie pasują. Obsługa obu programów, nie przysparza żadnych kłopotów a wszelkie dokonywane operacje robi się intuicyjnie i szybko.

Wymagania Sprzętowe Programu Narzędziownia:

 • Windows XP Home, XP Professional, Vista (32 – 64 bit), Windows 7 (32 – 64 bit)
 • procesor minimum 1 Ghz
 • pamięć operacyjna nie mniej niż 1 GB
 • drukarka atramentowa lub laserowa
 • serwer sieciowy Linux lub Windows – w przypadku większej ilości stanowisk
 • skonfigurowany protokół sieciowy TCP/IP (praca wielostanowiskowa)
 • nagrywarka CD-R lub DVD do archiwizacji bazy danych
 • ochrona antywirusowa

Wymagania sprzętowe:

Na pierwszy rzut oka, tych wymagań wydaje się być dużo, lecz jak lepiej się przyjrzymy szybko można wywnioskować iż obecnie nie produkuje się komputerów ani nie sprzedaje z procesorem mniejszym niż 1 Ghz oraz pamięcią RAM mniejszą niz 1GB.

System Operacyjny:

Program Narzędziownia testowany był na wszystkich wyżej wymienionych systemach operacyjnych z rodziny Windows. Nie oferujemy Narzędziowni na system operacyjny Linux ze względu na fakt, iż ta platforma jest mało spotykana w magazynach ze względu m.in wyższej wiedzy użytkownika na temat platformy systemowej.

A pamiętamy iż Program Narzędziownia słynie z prostej obsługi i chcemy aby taki nadal pozostał.

Obsługa drukarek:

W momencie gdy posiadamy zainstalowany moduł RFID,

Drukarka atramentowa lub laserowa w zasadzie nie jest aż tak potrzebna!

Zastanówmy się do czego potrzebna jest nam taka drukarka?!

Po każdej operacji wydania towaru, zwrotu towaru, likwidacji narzędzi itd generowany jest raport.

Kliknij aby zobaczyć przykładowy raport wypożyczenia narzędzi

Dzięki zastosowaniu technologii RFID, w momencie dokonywania transakcji tj zwrot narzędzi, wypożyczenie narzędzi itd pracownik przykłada własną kartę RFID do czytnika, i numer przypisany do jego karty trafia w miejce jego podpisu.

Dlatego zastosowanie RFID nie tylko skraca czas wydania narzędzi, zwrotu ale także i powoduje oszczędności w zakresie materiałów eksploatacyjnych do drukarki w zakresie tuszu oraz papieru.

Drukarka Kodów Kreskowych

Jest to element niezbędny w przypadku posiadania kilkuset bądź kilku tysięcy narzędzi w firmowej narzędziowni. Dzięki drukarce kodów kreskowych nie tylko szybko i sprawnie wydrukujemy etykiety linearne 1D ale także i etykiety Data Matrix!

Przykładowy model drukarki jaki firma PWSK zdecydowanie poleca przyszłym użytkownikom jest to CITIZEN CL-S 621/631. Dzięki metalowej konstrukcji głowicy oraz innych elementów mechanicznych drukarki, potrzeba serwisowania takiej drukarki spada do zera!

Oprócz drukarki, otrzymają Państwo profesjonalne oprogramowanie BarTender, dzięki któremu można używać drukarki nie tylko do druku etykiet, ale również do np przywieszek, szarf, metek itd.

Instalacja Sieciowa

Program Narzędziownia do prawidłowej pracy, potrzebuje oprogramowania Firebird w wersji 2.01 .  Oprócz Firebirda, należy odblokować port w firewallu  3050 zarówno do odbioru jak i przesyłu danych.

Dostęp użytkowników , jak i możliwość zapisu danych katalogu, w którym znajduje się baza danych jest warunkiem koniecznym prawidłowej pracy programu Narzędziownia.

I to tyle, przygotowanie komputerów pod instalację sieciową wymaga ok 10min czasu. Ostatnim punktem jaki trzeba zmodyfikować jest określenie IP serwera na którym znajduje się baza danych Programu Narzędziownia, aby dane komputery mogły się z nią połączyć.

Zastanówmy się, jakie korzyści daje nam praca w sieci?

 1. Mamy spis wszystkich narzędzi we wszystkich magazynach w firmie.
 2. W przypadku braku narzędzi (w swojej narzędziowni) operator może bezbłędnie wskazać w której narzędziowni pracownik może je pobrać.
 3. Generowanie raportów z wszystkich magazynów w jednym dokumencie.
 4. Możliwość zainstalowania stanowiska do podglądu danych.
  Jest to w szczególności przydatne dla technologów, bądź dla kierowników , prezesów , dyrektorów aby mieć dokładną kontrolę nad obrotem narzędzi.

Dla Administratorów!

Często zdarza się iż na serwerze zainstalowane są programy księgowe itp , które potrzebują do poprawnego działania Firebirda w wersji 1.5 . Zdajemy sobie sprawę iż Firebird 2.01 nie jest całkowicie kompatybilny wstecz, dlatego posiadamy skrypt, który umożliwia zainstalowanie drugiego  Firebirda w wersji 2.01 a będzie on pracował na innym porcie. Dzięki temu zjawisko mieszania pakietów, nie będzie miało miejsca.

Nagrywarka CD lub DVD

Bazę danych należy archiwizować jak najczęściej. Dzięki temu można zminimalizować szkody w razie awarii dysku twardego lub awarii komputera.

Posiadając bazę danych z dnia wczorajszego, w każdej chwili można wgrać na inny serwer, bądź komputer i kontynuować pracę bez przeszkód.

Nagrywanie bazy na płyty CD lub DVD, jest zatem bardzo wskazane ale są również i inne sposoby sposobu archiwizacji!

 • Pamięć przenośna USB (pendrive)
 • zewnętrzny serwer np chmurowy
 • Poczta e-mail
 • Wkrótce:
  Firma PWSK z troski o klientów wprowadzi usługę automatycznej archiwizacji danych. Obsługa będzie wymagała jednokrotnego kliknięcia myszką, a skompresowane dane zostaną wysłane na Nasz Serwer!

Ochrona Antywirusowa

W dzisiejszych czasach łatwiej o wirusa komputerowego niż biologicznego.
Z tego powodu nalegamy, aby Nasi Klienci posiadali ów oprogramowanie antywirusowe w przypadku połączenia jednostki roboczej z internetem.

Dzięki oprogramowaniu antywirusowemu poziom bezpieczeństwa danych wzrasta z poziomu krytycznego do poziomu dobrego lub bardzo- dobrego w zależności od zastosowanego oprogramowania.

 

Podsumowanie

 

Program Narzędziownia, jest programem który świetnie sprawdza się w narzędziowniach, w magazynach oraz wszędzie tam gdzie ewidencja środków trwałych musi stać na wysokim poziomie.

Możliwości adaptacji Programu Narzędziownia są zaskakujące, a zawdzięczamy to przemyślanym rozwiązaniom, współpracy  z nowoczesnymi technologiami oraz sugestiami klientów.

Program Narzędziownia to nie tylko praca na stanowisku komputerowym, Mobilny Magazynier jest tak naprawdę przenośną Narzędziownią , dzięki temu pracować możemy również i w terenie.

Wymagania Programu Narzędziownia, są dość niskie w porównaniu do konkurencji. Zawdzięczamy to bardzo prostemu interfejsowi graficznemu, który nie obciąża procesora, ani karty graficznej.

Zastosowanie drukarek laserowych/atramentowych nie jest warunkiem koniecznym, lepiej pieniądze zainwestować w technologię RFID oraz drukarki kodów kreskowych.

 

 

Pozdrawiamy i życzymy miłej pracy z Narzędziownią

Zespół PWSK

 

Comments are closed.